Hledáme vojáky, kteří sloužili vojnu v Žamberku v roce 1984 až 1986 - web pro nalezení kolegů vojáků, kteří byli na vojně
u VÚ 3607 (dříve VÚ 8228), 17. dělostřelecký oddíl, 7. dělostřelecká divize, 71. kanonová dělostřelecká brigáda, Orlická kasárna
Aktuality, jak byl kdo kdy nalezen: http://orlicke-kasarny-zamberk.blog.cz/1301/aktuality


Navštivte i naše stránky na Facebooku https://www.facebook.com/orlicke.kasarny.zamberk,
jsou přístupné volně, není k tomu potřeba mít registraci, najdete tam i jiné informace, fotky a zajímavosti než na tomto webu.

Jak vznikl tento web

5. ledna 2013 v 0:38 | Miloš |  O tomto webu
Od jara roku 1984 do jara roku 1986 jsem nedobrovolně strávil tyto 2 roky v Orlických kasárnách u vojenského útvaru 3607 v Žamberku.


Jelikož na internetu je téměř vše, napadlo mě nedávno podívat se, jestli najdu nějaké fotky z té doby. Bohužel nic takového jsem nenašel, s výjimkou pár dobových pohlednic. Našel jsem jen pár současných fotografií a několik fotografií když ještě okolo nástupiště (buzeráku, buzerlacu) stály všechny 4 budovy (budova dělostřelců, jídelna, štáb a spojaři? - nevím jistě přesné využití těch posledních dvou, když tak mě opravte).

A o nějakém videu třeba z přísahy si mohu nechat jen zdát, asi to bude tím, že tehdy byly kamery ještě na klasický film a nenašel se nikdo, kdo by nějaký film převedl do digitální podoby.

Pak jsem našel dva nebo 3 weby, kde jsou nějaké informace o vojenských útvarech a vzkazy pro ty, kdo hledají bývalé kolegy z vojny. Takto jsem narazil na 2 bývalé kolegy, kterým jsem napsal, vyměnili jsme si pár e-mailů s nějakými jmény kolegů a najednou se nám začaly vybavovat další a další jména, informace a zážitky staré mnoho let.

Tak jsem si řekl, že když vznikne web, kde se mohou jednoduše shromažďovat fotky, různé informace, psát vzkazy a diskutovat, možná to pár lidí uvítá.

Pár dat na závěr:
1. 1. 2013 Zkontaktoval jsem Františka Nolče a Jaroslava Petroviče
4. 1. 2013 Vyslovil jsem nápad vytvořit web o Žamberských kasárnách
11. 1. 2013 Web http://orlicke-kasarny-zamberk.blog.cz/ byl oficiálně spuštěn

Miloš Dvořáček
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 marian vanda marian vanda | E-mail | 21. ledna 2013 v 21:55 | Reagovat

potesila ma tato stranka sluzil som v zamberku 84-86 u spojarov ked bude trocha casu prihodim nejake fotky pred dvoma rokmi som zaspominal s mojim dobrym priatelom milanom sklenarom ktory robil dorucovatela novin a pisara na stabe.

2 Pytlák Pytlák | 11. března 2013 v 19:16 | Reagovat

Sloužil jsem v Žamberku v letech 1975-77 na dopravní rotě.
Pokud mě paměť neklame, tak po Romaňákovi byl krátkou dobu ještě Šipoš. Myslím, že Ivo, ale tím si nejsem  jistý. Přece jen je to řádka let.
Omlouvám se, že jsem se vetřel mezi omladinu, ale docela mě Tvoje stánky nadchly. Inu nostalgie.
Ahoj Pytlák

3 Miloš Dvořáček Miloš Dvořáček | 11. března 2013 v 19:22 | Reagovat

Ale nám omladině vůbec nevadí návštěvy a hlavně pochvaly od starších :-) Šipoše někteří z nás ještě pamatují.

4 Luděk Brejcha Luděk Brejcha | E-mail | 20. prosince 2015 v 13:05 | Reagovat

Ahoj, jako tzv "dosluhovač" /neplést s "nasluhovačem"/, po těžkém úrazu u Pohraniční stráže, jsem do VÚ Žamberk nastoupil na podzim 1983 a do civilu odešel na jaře 1985. Museli jsme se tedy zřejmě potkávat v kasárnách. Pečlivě jsem prohlédl všechny fotky "záklaďáků" a některé si opravdu pamatuji od vidění. Jinak jsem byl napřed u dělostřeleckého oddílu velitele kpt.ing. Jaroslava Lainze /ČVO "dvasta"/, pak jsem se dlouho flákal v žamberském polním autoparku v Týništi nad Orlicí a končil jsem jako starší zvukoměřič u zvukoměrné baterie. Fotky žádné nemám, nějak jsem netoužil mít tu dobu ještě na fotkách... Rád bych ale poslal skeny z mojí vojenské knížky, bude-li zájem. Luděk, Plzeň.

5 Luděk Brejcha Luděk Brejcha | E-mail | 22. prosince 2015 v 17:19 | Reagovat

Dodatek: Mám pár barevných diapozitivů ze srpna 1984 pořízených v polním autoparku v Týništi.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žamberk náměstí webcam - webová online kamera: http://kamery.ttnet.cz/online.php?cam=zbknam&online=1